Turku tvaiku sauna – Hammams

Hammam mēdz būt ļoti dažādi. Senais austrumu hammam sastāv no vienas pirts priekštelpas un piecām pirts telpām, kurās ir dažāda temperatūra. Ne velti Austrumos to salīdzina ar plaukstu. Pastāv „sausais” hammam, kurš pēc savām funkcijām ir tuvs romiešu pirtij. Lai kļūtu par šāda pirts veida cienītāju, pietiekami to apmeklēt kaut vienu reizi. Uz siltajām marmora sienām ir izvietoti krāni ar aukstu un karstu ūdeni, telpas vidū – marmora akmens, kurš arī tiek apsildīts, uz tā parasti guļ uz vēdera. Pasēžot šajā telpā 10 līdz 15 minūtes var atvēsināties baseinā vai ieiet aukstā dušā. Tālāk pēc speciālas metodikas tiek veikta masāža, masāžas laikā pateicoties cietajiem cimdiem tiek veikts arī pīlings. Noslēgumā seko baseina apmeklējums.

Pirts ir lielisks veids kā attīrīt ķermeni un garu, tas ir brīnišķīgs līdzeklis skaistuma un formas uzturēšanai. Hammam ir īpaši iecienīts sieviešu vidū. Saudzējošā temperatūra atver poras, mitrina un attīra ādu, bet tajā pašā laikā nav papildus slodzes sirdij. Ir iespējams atslābināties un izbaudīt komfortu, ko sniedz pirts iekārtojums. Pēc pirts apmeklējuma ir ieteicams izmantot ķermeņa krēmu, tad efekts būs tūlīt redzams, tāpat ir ieteicams dzert daudz ūdens, tas palīdzēs pastiprināt attīrīšanās procesu.

Lai sasniegtu pilnīgu harmoniju, hammam apmeklējumam ir ieteicams atvēlēt pietiekami daudz laika. Nekad nesteidzieties apmeklēt hammam, bet pēc tam steigties darba darīšanās. Lai sasniegtu pilnīgu baudu no hammam apmeklējuma, ir nepieciešams atvēlēt vismaz 2 stundas un nedomāt par gaidāmajiem darbiem. Ja visu darīsiet pareizi, jūs attīrīsiet gan ķermeni, gan arī garu, iegūsiet maigu ādu un pilnīgu atslābināšanos. Hammam dzimtenē ir teiciens, ka tur tiek attīrīts ne tikai ķermenis, bet arī gars.