Krāsns krievu pirtī

Krievu pirts no citām atšķiras ne tikai ar to, ka tajā gan mazgājas, gan peras, bet ir viena krievu pirts īpatnība – tā ir krāsns un tās oriģinālā uzbūve. Pasaulē nebija krievu pirts krāsns analogu, tādā pirtī pērās gan bērni, gan veci cilvēki, gan arī slimnieki. Dotajā brīdī šāda pirts ir kļuvusi eksotiska. Lai šādu pirti krāsnī ierīkotu, tās būvniecības laikā bija jāievēro daži arhitektoniskie momenti, un galvenais, bija nepieciešams uzcelt platu krāsns mutes velves, kas augstumā bija ne mazākas par 0,5 metru, dziļumā – 1,5 metrs.

Šādās krāsnīs tika cepta maize un vārītas zupas, pēc ēdiena pagatavošanas no krāsns tika izgrābtas visas ogles, ar lupatu no kvēpiem un nosēdumiem noslaucītas krāsns sienas, krāsns iekšienē tika ieklāti salmi, ielikts trauks ar ūdeni vai ārstnieciskiem augiem un iepriekš sagatavotu pirtsslotu. Cilvēku, kurš pērsies, sēdināja uz speciālas lāpstas un lika iekšā krāsns mutē, pēc tam krāsns mutei priekšā lika aizslietni. Ja bija nepieciešams lielāks karstums, tad uz krāsns sienām lēja ūdeni.

Melnā pirts

Melnā pirts ir krievu pirts klasisks paraugs. Šādas pirts vērtība ir ne tikai tās būvēšanas vienkāršībā un lētumā (lai arī šie rādītāji ir pietiekami būtiski), bet arī īpatnējā mikroklimata – telpa piesūkusies ar dūmu smaržu.

Tas, kurš kaut reizi ir gulējis šādā pirtī uz augšējās lāvas, kurā bez cepures un cimdiem neizturēt, kurš ir uz sevis izjutis karstā tvaika iedarbību, pēc kura liekas, ka ķermenis kļūst viegls, noteikti vēlēsies atkārtot šo patīkamo procedūru.

Baltā pirts

Baltā pirts no iepriekš aprakstītā varianta atšķiras tikai ar skursteņa esamību, pateicoties kuram uguni pirts krāsnī ir iespējams uzturēt arī pirts apmeklējuma laikā. Dūmgāzes nepiepilda telpu, tādēļ pirtī nav sodrēju un kvēpu, kādēļ šis pirts vieds ieguva savu nosaukumu. Tomēr skursteņa ierīkošana palielina izejmateriālu patēriņa, jo ievērojama siltuma daļa kopā ar dūmiem tiek izvadīta pa skursteni atmosfērā. Krāsns tiek kurināta no pirts priekštelpas, tādēļ pirts telpas higiēniskais stāvoklis ir augstāks, nekā melnās pirts variantā.

Baltās pirts priekšrocība, salīdzinot ar melno pirti, ir tāda, ka tā ļauj pietiekami ilgi saglabāt nepieciešamo temperatūru, tādēļ akmeņu daudzums pirts krāsnī, kā arī to temperatūra, var būt mazāks, nekā melnajā pirtī. Pēdējo gadu pieredze rāda, ka pirts funkcionalitāte bieži vien iziet no higiēnisko vajadzību robežām un kļūst par prestižu kompleksu, kur bieži notiek draugu pulcēšanās, dažādas svinības un pat biznesa tikšanās. Šādas pirts sevī ietver paplašinātu telpu daudzumu, starp kurām var būt viesistaba vai pat ēdamzāle, tualete, baseins, ziemas dārzs utt.

Mēs piedāvājam krievu pirts projektēšanas un pirts mūrēšanas pakalpojumus