Somu sauna – Sauna

Tradicionāla somu sauna ir ievērojama ar sauso tvaiku, kas atšķir to no krievu un turku pirts. Pateicoties šim tvaikam, sauna labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu. No medicīnas viedokļa, somu saunai piemīt virkne labvēlīgu funkciju: lieliski izvada no organisma šlakvielas (sārņus); atjauno muskuļu darbību – tādēļ pēc sporta nodarbībām ir ieteicams apmeklēt saunu; labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli; palīdz atslābināties un noņem stresu.

Pirms saunas apmeklējuma, protams, labāk ir konsultēties ar ārstu, lai varētu ņemt vērā visas organisma īpatnības. Sauna labvēlīgi ietekmē nieru slimību un hipertonijas ārstēšanu. Pērtuves apmeklējums kompleksā ar masāžu ir lielisks līdzeklis radikulīta un osteohondrozes ārstēšanā. Tāpat, saaukstēšanās laikā ir vēlams apmeklēt saunu, tā atvieglo slimības simptomus. Atrodoties pērtuvē, mitriniet gaisu ar ārstniecisko augu uzlējumiem, tādiem, kā rozmarīns, piparmētra, skujas – tas būs lielisks inhalācijas līdzeklis.

Ņemot vērā augsto temperatūru saunā, labāk ir veikt dažus piesardzības pasākumus. Piemēram, pakāpeniski pieradināt sevi pie temperatūras, sākot ar zemāko pirts lāvu, kur gaisa temperatūra ir zemā. Pirmā apmeklējuma laikā, paguliet saunā ne vairāk par desmit minūtēm. Pirms otrā apmeklējuma nepieciešams ieturēt divdesmit minūšu pārtraukumu, kura laikā var ieiet aukstā dušā, papeldēt baseinā vai apmeklēt atslābinošo masāžu. Otrs saunas apmeklējums var tikt pagarināts līdz piecpadsmit minūtēm, pēc tam atkārtot to pašu shēmu. Beigās, saunas pēdējais – trešais – apmeklējums. Pārsvarā speciālisti iesaka veikt vairākus neilgus saunas apmeklējumus cilvēkiem ar lieko svaru.

Apmeklējot saunu, ir jāatceras par dažām kontrindikācijām:

  • Pēc pērtuves apmeklējuma nedrīkst iet siltā dušā – tikai aukstā;
  • Uzreiz pēc saunas apmeklējuma nav vēlams iziet aukstā telpā vai salā;
  • Neveiciet papildus slodzi organismam ar alkoholiskajiem dzērieniem;
  • Saunas apmeklējuma laikā labāk nesarunāties, lai netraucētu pārējiem saunas apmeklētājiem atslābināties.

Ko var ēst vai dzert esot saunā? Cilvēkiem, kuri saunu apmeklē, lai cīnītos ar lieko svaru, vēlams izvairīties no ēšanas un dzeršanas saunas procedūru laikā, arī tad, ja tās ilgst līdz pat divām stundām. Pats piemērotākais dzēriens ir tēja, īpaši zāļu tējas vai zaļā tēja.Veselīgs ir meža zemeņu novārījums, kurš palīdzēs stiprināt jūsu imūnsistēmu, vilkābeles novārījums – veselīgs sirds un asinsvadu slimību gadījumos, piparmētra – palīdzēs noņemt stresu un atgriezt organismam tonusu, mežrozīte – sniegs vitamīnu devu.

Par to, vai viss ir izdarīts pareizi, jums pastāstīs jūsu organisms nākamajā rītā pēc pirts procedūru veikšanas. Ja pašsajūta ir lieliska, tas nozīmē, ka jūs esat atradis kopēju valodu ar saunu un jūsu organisms ir jums par to pateicīgs.

Mēs piedāvājam somu saunas projektēšanas un pirts mūrēšanas pakalpojumus