Japānas pirts — Ofuro

Ofuro – tradicionāla Japānas sausā pirts, tas ir labs līdzeklis, lai notievētu, jo no organisma tiek izvadīts ūdens, šlaki un toksīni. Pēc tam, kad ciemiņš tiek noskalots, viņu palūdz iekāpt lielā ozola mucā, kurā ūdens temperatūra sasniedz 50 grādus. Tur tiek pavadītas 10 līdz 15 minūtes. Ūdenim pievienot okeāna sāli, kurš palīdz atslābināties.

Ofuro ir konstruēta tā, lai tajā sēžot jūs maksimāli atslābinātos, jūsu ķermenis atvērtos dažādām atveseļošanās procedūrām. Pateicoties tam, karstais ūdens iekļūst katrā jūsu organisma šūnā un atstāj tur savu labvēlīgo iedarbību.

Karstais ūdens maksimāli atslābina muskuļus un ļauj tiem atpūsties. Pēc atrašanās kublā ir patīkami maksimāli atdzist baseinā vai dabīgā ūdenstilpnē, pēc tam atgriezties atpakaļ pirtī. Ne ar ko nevar salīdzināt sajūtu, kura rodas temperatūras kontrasta rezultātā, kas palīdz sasniegt sajūtu it kā miljons adatiņu durtu jūsu ķermeni, šī sajūta ir pazīstama pirtniekiem, tomēr vairākas reizes stiprāka. Sasildītas ciedru skaidas, kuras ir piesūcinātas ar vairāk kā trīsdesmit ārstnieciskiem augiem un aromātiskajām eļļām, jau gaida ciemiņu milzīgā mucā „furako” otrajā pirts rituāla etapā.

Āda pateicīgi saņem visas ārstnieciskajos augos esošās vielas. Par to liecinās ādas labā krāsa, kuru tā iegūs pēc šādas procedūras. Jūs jautāsiet, vai var pagulēt uz karstiem jūras akmeņiem, neatrodoties atvaļinājumā. Par to parūpēsies pirts rituāla trešais etaps. Lai atjaunotu to mitrumu, kuru jūs zaudējāt atrodoties pirtī, jums tiks pasniegta zaļā tēja ar jasmīnu, orhideju vai kanēļa ziediņiem. Viennozīmīgi var pateikt, ka te zina, kā izdarīt tā, lai tējas lapas pilnībā atvērtos un visu savu aromātu un spēku atdotu jums.

Kas pēc tam? Pēc tam varat atslābināties atpūtas istabā, kurā skan patīkama mūzika un padomāt par ko patīkamu…

Pirts apmeklējuma laikā ir iespējams izmantot dažādus aromatizētus pulverus, ārstniecības augus, jūras sāli, kas ir minerālvielām bagāts. Cilvēki, kuri patiešām mīl savu ķermeni, pēc sistemātiska vannu apmeklējuma pamanīs, ka ofuro ir lielisks papildinājums ikdienas rūpēm par savu ķermeni un garu. Japāņi uzskata, ka vesels gars un ķermenis ir nedalāmi, tādēļ ofuro pirtī ir ielikta dziļa filozofiska jēga.